بیمه اتومبیل
بیمه اتومبیل با تخفیف ویژه

بیمه اتومبیل با تخفیف ویژه

بیمه آتش سوزی
بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

انواع بیمه اشخاص
انواع بیمه اشخاص

) انواع بیمه اشخاص

بیمه مسافرت
انواع بیمه مهندسی
انواع بیمه مهندسی

انواع بیمه مهندسی

کسانی که قدرت پس انداز کردن ندارند هیچ وقت ثروتمند نخواهند شد! (برایان تریسی)

حالا چرا من به بیمه عمر و سرمایه گذاری که همان بیمه زندگی است نیازمندم ؟

به گفته آنتونی رابینز :
*** زمان طراحی بیست سال آینده همین امروز است ، نه ۲۰ سال بعد !

اکنون عمل کنید تا بیست سال دیگر نگویید : افسوس … ای کاش اینکار را ۲۰ سال پیش میکردم !!

همشهری اهوازی تصمیمی که شما امروز میگیرید سازنده امروز و فردای شماست.

پس انداز های کوچک ما در زمان حیاتمان تبدیل به سرمایه بزرگ و در صورت حوادث ناگوار حامی بزرگی برای خانواده مان خواهد بود .

افراد دوراندیش وآینده نگر با هر توان مالی ازطریق پس اندازهای خود می توانند یک بیمه نامه عمر و پس انداز داشته باشند .
این بیمه نامه ازطریق جمع آوری پس اندازهای کوچک مردم سرمایه های بزرگ برای آنها تشکیل می دهد . به
این بیمه عنوان بازنشستگی هم اطلاق می شود

پس هم خود را بیمه عمر نمائید وهم از اندوخته سرمایه گذاری بهره مند شوید.

معرفی بیمه عمر و پس اندازبیمه آسیا

چرا شما به بیمه عمر نیاز دارید؟
بیمه عمر بر خلاف آنچه در ذهن تداعی می کند ، بیمه زندگی است . زندگی شیرین است و پر از خوبی ها و دوست داشتنی ها ، ولی جاودانه نیست . فلسفه حیات و مفهوم واقعی زندگی ، بودن و نبودن ، شادی و غم ، خوشی و ناخوشی ، پیوستن و گسستن است .
انسان عاقبت اندیش باید در روزهای خوش زندگی به فکر روزهای سخت آینده باشد . بیمه عمر پس اندازی است که بهترین مزایا را برای شما فراهم می آورد . شما در هر سن و سالی که هستید و به هر شغلی مشغول می باشید ، ضرورت ایجاب می نماید که در مورد بیمه عمر اطلاعات لازم را داشته باشید و به موقع یکی از انواع آن را به عنوان تامین برای خود و خانواده انتخاب نمائید . شما هر قدر در این مورد بیشتر بدانید زندگی آینده خود و اعضای خانواده را بهتر و روشن تر می توانید ترسیم کنید زیرا بیمه عمر بیمه زندگی است .

بیمه عمر و پس انداز چیست؟
طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و پس انداز که بر اساس مدل شناخته شده جهانی Flexible universal life طراحی گردیده و در سراسر جهان یکی از پر طرفدارترین بیمه های عمر می باشد ، با در نظر گرفتن نرخ تورم و سود سرمایه گذاری و ویژگی های مربوط به خنثی کردن اثر تورم و محاسبه سود صندوق سرمایه گذاری به شکل مرکب ، مناسب ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست نگران آینده خود و خانواده خود هستند . بطور کلی این بیمه نامه چهار محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کار افتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می دهد : (الف) بیمه گذار می تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه و پس انداز آن نزد شرکت سهامی بیمه آسیا از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده نماید . (ب) در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه تاچهاربرابر سرمایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد . (ج) در صورت از کار افتادگی دائم ، بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود . همچنین به بیمه شده تا سقف ۴۰ میلیون تومان غرامت از کار افتادگی پرداخت می گردد . (د) پس از یک سال بیمه گذار می تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزش ذخیره رباضی وام دریافت نماید .

نحوه پس انداز و عملکرد در بیمه عمر و پس اندازآسیا چگونه است؟
شما می توانید از درآمد ماهیانه خود بخشی که معمولا برای آن برنامه ریزی ندارید یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید را به بیمه عمر و پس انداز اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که این پس انداز به طور منظم و سیستماتیک برای شما سرمایه گذاری می شود . مهم تر اینکه اگر حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت ، نقص عضو ، ازکار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیافتد ، بیمه آسیا حامی شما خواهد بود و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود آن را پرداخت می کند ، بلکه مبلغی هم به عنوان پوشش بیمه ای نیز پرداخت می شود تا مشکلات مالی را پوشش دهد .
بیمه آسیاحق بیمه های پرداختی شما را با اختصاص نرخ سود تضمینی در اندوخته های شما انباشته می نماید . این اندوخته ، طی سال های بعد با افزوده شدن حق بیمه ها و سود آنها ، افزایش یافته و پس اندازی مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه های آینده شما خواهد بود . طرح بیمه عمر و پس اندازبیمه آسیا، بیمه نامه ای با پس انداز و پوشش های بیمه ای می باشد . شما با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود تصمیم می گیرید در ماه به چه میزان پس انداز داشته باشید .

شرایط کلی بیمه نامه عمر وپس انداز
شما با هر شرایط اقتصادی می توانید از سرمایه گذاری در بیمه عمر و پس انداز برخوردار شوید . مبلغ اقساط این بیمه نامه از حداقل۲۵۰۰۰ تومان در ماه آغاز می گردد و هیچ سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است . از مهمترین ویژگی های بیمه نامه عمر و پس انداز قابل انعطاف بودن آن است که شرایط آن ، با توجه به توان مالی شما قابل پرداخت است . شما می توانید حق بیمه های خود را در طول مدت بیمه افزایش یا کاهش دهید . محدودیت سنی برای بیمه شدن وجود ندارد و تمام افراد زیر ۷۰ سال از بدو تولد می توانند تحت پوشش این نوع بیمه عمر باشند . نوزادان از آغاز تولد و بزرگسالان تا سن ۶۵ سالگی (سن بیمه شده + مدت بیمه نامه نباید از ۷۰ بیشتر شود) چرا که مدت بیمه نامه بین ۵ تا ۳۰ سال است .

مروری کلی بر مزایای بیمه عمر و پس انداز بیمه آسیا
تنظیم برنامه مالی خانواده و امکان انجام هزینه های بزرگ مانند تهیه مسکن ، اتومبیل ، جهیزیه و هزینه دانشگاه از محل پس اندازهای ماهانه ، ایجاد آمادگی مالی برای تامین هزینه های پیش بینی نشده ، منظور شدن حق بیمه پرداختی به حساب پس انداز بیمه گذار و تعلق سود مناسب به آن ، حفظ ارزش اقتصادی پس انداز در مقابل آثار ناشی از تورم ، بهره مندی از بیمه عمر و حادثه با پرداخت اولین قسط حق بیمه ، مشارکت در سود حاصل از مجموع عملیات بیمه های عمر و پس انداز ، دریافت وام بر اساس ارزش بازخرید بیمه نامه  ، ادامه پوشش بیمه ای در صورت از کارافتادگی کلی بدون پرداخت حق بیمه و . . .

اعطای وام در هر لحظه که بخواهید بدون نیاز به ضامن
اندوخته پس اندازی شما در بیمه عمر و پس انداز ، با پرداخت حق بیمه شکل گرفته و دارائی بیمه نامه شما محسوب می شود . شما می توانید در مواقع ضروری تا ۹۰ درصد ارزش بازخرید اندوخته بیمه نامه خود وام دریافت کنید . این وام می تواند در مواقعی که شما نیاز ضروری به صندوق پس انداز خود دارید به شما کمک کند تا بتوانید از سرمایه خود برداشت داشته باشید . نکته خیلی مثبت این وام این است که هنگامی که شما وام دریافت می کنید پوشش های بیمه ای برای بیمه شده وجود خواهد داشت . پرداخت وام در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به هیچ گونه تشریفات تا میزان ۹۰% ارزش بازخرید بیمه نامه می باشد . همچنین نرخ تسهیلات وام نیز ۴% بیشتر از نرخ سود محاسباتی برای تشکیل سرمایه خواهد بود .

افزایش تضمین شده سرمایه بیمه عمر
با طرح بیمه عمر و آتیه آسیانگرانی های شما نسبت به نرخ سود و بهره بانک ها و نوسانات بازار سهام برطرف خواهد شد . با توجه به توان سرمایه گذاری بالای گروه مالی بیمه آسیا ، وجوه حاصل از اندوخته های بیمه عمر و پس انداز بیمه گذاران خود را سرمایه گذاری نموده و علاوه بر تضمین سود ، سالانه ۹۰% منافع حاصل از آن سرمایه گذاری را بین بیمه گذاران بیمه عمر و پس انداز خود تقسیم ، و سرمایه آنان را سالانه تعدیل می نماید .

تامین خاطر و آرامش خیال
همگی ما تصویری از آینده را تجسم می نماییم که در آن رفاه و امنیت مالی خانواده خویش که خواسته قلبی برای همه ماست ، درخشش می نماید . آنجه ما را در رسیدن به این هدف نائل می نماید ، حاصل دسترنج و تلاش ماست در طول سالیانی که پیش رو داریم . اگر این سالیان و آنچه حاصل گذر زمان است آن قدر که ما انتظار داریم به درازا نیانجامد جبران آن با چه کسی است؟ بیمه عمر مناسب ، تصویری را که ما از آینده تجسم می نماییم جاودانه می نماید . آسودگی و آرامش خاطر از رفاه و تامین خانواده ما حداقل حاصل آن است که خود به تنهایی از ارزش والایی برخوردار است .

پوشش بیماری های خاص
هنگامی که شما احتیاج به درمان پزشکی دارید از پوشش بیمه ای این بیمه نامه می توانید استفاده نمایید . در این بیمه نامه بیمه شده خود را در مقابل هزینه های سنگین بیماری های خاص بیمه می کند و بدون نیاز به ارائه صورت هزینه می تواند از سرمایه بیمه بیماری های خاص بیمه عمر بهره مند شود . همچنین سایر پوشش های بیمه ای نیز کماکان ادامه خواهد یافت . پوشش تکمیلی ابتلا به بیماری های خاص نیز حداکثر به میزان ۳۰ درصد سرمایه بیمه عمر تا سقف ۲۰ میلیون تومان به ازای هر بیماری خواهد بود . بیماری های تحت پوشش : سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی عروق قلب ، پیوند اعضای اصلی بدن ، سرطان
در بیمه نامه عمر و پس انداز برای هر بیماری سقف ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و با استفاده از یک پوشش ، امکان استفاده از پوشش های دیگر در همان سال یا سالهای بعد نیز وجود دارد که یکی از بزرگترین مزایای این بیمه نامه می باشد .

معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی
هر بیمه گذاری که پرداخت حق بیمه را به عهده دارد ، در صورت از کار افتادگی بیمه شده ، از پرداخت ادامه حق بیمه ها معاف می شود . این امر به ادامه پوشش خدشه ای وارد نمی کند و سایر شرایط بیمه نامه ادامه دارد . این پوشش به شما این امنیت و آرامش را می دهد که تمامی حق بیمه را بیمه گر پرداخت می کند و در انتهای قرارداد نیز ، تمامی اندوخته ریاضی به وی پرداخت می گردد .

پوشش فوت به هر علت
این مورد تنها پوشش اجباری بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا است که طی آن بیمه شده تعیین می کند که در صورت فوت ، علاوه بر اندوخته ریاضی شکل گرفته ، مبلغی برابر با ۱تا ۲۵ برابر خق بیمه سالانه به استفاده کنندگان و ذی نفعان پرداخت گردد . به عنوان مثال فردی که ماهانه با پرداخت ۵۰ هزار تومان حق بیمه خود را بیمه می کند ، طبق این فرمول به خانواده بیمه شده پس از فوت وی طبق فرمول روبرو غرامت پراخت می شود : مبلغ حق بیمه سالانه ضرب در عدد ۲۵ = پانزده میلیون تومان . همچنین از لحظه شروع قرارداد بیمه شده تحت پوشش بیمه فوت به هر علت قرار می گیرد . همچنین در زمان فوت بیمه شده علاوه بر سرمایه فوت ، سرمایه تشکیل یافته از محل حق بیمه در زمان فوت باسودمتعلقه نیز به استفاده کنندگان پرداخت خواهد شد .

پوشش فوت در اثر حادثه
در صورتی که فوت بر اثر حادثه باشد ، ۱۰۰رابر حق بیمه پرداختی سالانه  + اندوخته ریاضی ذخیره شده ، به ذینفع قرارداد پرداخت می گردد . به عنوان مثال فردی که ماهانه با پرداخت ۵۰ هزار تومان حق بیمه خود را بیمه می کند ، اگر بر اثر حادثه فوت کند ، طبق این فرمول به خانواده بیمه گذار غرامت پراخت می شود : مبلغ حق بیمه سالانه ضرب در عدد۱۰۰  = شصت میلیون تومان + اندوخته ریاضی بیمه شده تا لحظه وقوع حادثه ، که از لحظه شروع قرارداد فرد تحت پوشش بیمه فوت بر اثر حادثه قرار می گیرد . همچنین چنانچه بیمه شده در طول مدت قرارداد در اثر حادثه فوت نماید ، علاوه بر سرمایه بیمه عمر ، سرمایه بیمه حادثه ، و نیز سرمایه تشکیل یافته از محل بیمه باسودمتعلقه نیز به استفاده کنندگان از قرارداد پرداخت می گردد .

معافیت مالیاتی
سرمایه پرداختی در بیمه عمر و پس انداز به هر میزان که باشد ، از مالیات معاف است و در صورت فوت بیمه شده نیز ، مشمول مالیات بر ارث نخواهد بود . سرمایه بیمه عمر وپس انداز، سرمایه بیمه حادثه ، و سرمایه بیمه بیماری های خاص ، به هر میزان از معافیت مالیاتی برخوردار است و مبالغ پرداختی به بیمه گذار و استفاده کنندگان ، تابع قانون ارث نمی باشد .

 

پیش از بالا رفتن از نردبان موفقیت مطمئن شوید که آن را به جای درست تکیه داده اید (استیون کاوی) .
۱_ جهت شروع بیمه عمر و سرمایه گذاری ابتدا وضعیت مالی و نیازهای بیمه ای خود را بررسی کنید

تحقیق و انتخاب صحیح نوع پوشش بیمه عمر و مدت این بیمه نامه و دیگر تعهدات بیمه عمر و سرمایه گذاری بسیار اهمیت دارد . عدم کسب اطلاعات صحیح و شفاف و همچنین آگاه نبودن از شرایط عمومی و خصوصی بیمه عمر و پس انداز منجر به پشیمانی بعد از خرید و یا در هنگام خسارت است . به علت اینکه بیمه عمر و سرمایه گذاری یک قرارداد بلند مدت میباشد انتخاب درست پوشش ها و تعهدات اهمیت ویژه ای دارد.

** بهترین کار: تماس و صحبت با مشاور خبره بیمه عمر و سرمایه گذاری می باشد ۰۹۱۶۹۰۷۲۴۰۴٫ توسط این مشاوره شما قادر خواهید بود با توجه به شرایط مورد نظرتان ، بهترین پوشش ها و تعهدات را انتخاب و یک سرمایه گذاری صحیح انجام دهید .

۲- میزان پس انداز خود و مدت زمان تعهد به پرداخت آن را انتخاب کنید
تفاوت ثروتمندان با فقرا در فلسفه زندگی : ثروتمندان همه پولشان را سرمایه گذاری میکنند و بقیه را خرج می کنند ولی فقرا همه پولشان را خرج می کنند و بقیه را سرمایه گذاری می کنند (جیم ران) .

مهمترین ویژگی بیمه عمر و سرمایه گذاری ، جمع آوری پس انداز های خرد و کوچک ما میباشد که به این پس انداز ها ، سود به صورت بهره مرکب و روز شمار تعلق میگیرد و همچنین به صورت همزمان و پس از پرداخت اولین قسط حق بیمه ، تحت پوشش تعهدات بیمه عمر میباشیم . این حق بیمه در بازه های زمانی دوماهه، سه ماهه ، چهارماهه ،شش ماهه و سالیانه قابل پرداخت است .

* به علت اینکه سود پرداختی به حق بیمه های بیمه عمر و سرمایه گذاری ، به صورت روز شمار و بهره مرکب محاسبه میشود ، در صورت انتخاب پرداختی سالیانه ، به طور فزاینده ایی در مبلغ نهایی قابل دریافت ، تفاوت ایجاد میکند . و این رقم بسیار افزایش پیدا خواهد کرد .

۳-در صورت امکان پرداخت حق بیمه را به صورت سالیانه انتخاب کنید

پرداخت های ماهیانه حق بیمه ، به علت مشغله زیاد و گرفتاری های روزمره ، ممکن است سهوا فراموش شود که البته این امر در بیمه های عمر و سرمایه گذاری زیاد اتفاق می افتد . عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر منجر به کاهش سود مشارکت در منافع بیمه ای میشود ( این سود در پایان هر سال محاسبه و به اندوخته اضافه میشود) . امکان به تعویق افتادن اقساط موجب بوجود آمدن استرس و حس اضطراب میشود . و همانطور که گفته شد پرداخت سالیانه حق بیمه به دلیل روز شمار بودن و بهره مرکب سود با روش های پرداخت های دیگر دوماهه ، سه ماهه و … تفاوت زیادی دارد. در صورت امکان بهتر است حق بیمه را به صورت سالیانه بپردازید .

۴- پوشش های بیمه ای خود را انتخاب کنید

انتخاب صحیح این پوشش ها ( شامل پوشش های سرمایه فوت به هر علت ، فوت بر اثر حوادث ، امراض خاص و … ) بسیار اهمیت دارد . معمولا پوشش “سرمایه فوت به هر علت” در بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بین ۱۵تا۲۵ برابر حق بیمه پرداختی سالیانه شما انتخاب شود که این حالت ، بهترین انتخاب هم از نظر اندوخته سرمایه گذاری و هم از نظر پوشش بیمه ای میباشد .

۵- دیدگاه بلند مدت داشته باشید !

به علت اینکه ویژگی زمانی این بیمه نامه اهمیت دارد ، جهت استفاده از مزایای بیمه ای و همچنین سرمایه گذاری ، باید دیدگاهی بلند مدت ( ۱۰ – ۱۵ – ۲۰ ساله ) داشته باشید . اگر بخواهید کمتر از دو تا سه سال بیمه نامه خود را بازخرید کنید متحمل زیان خواهد شد . اما با گذشت زمان همین پس اندازهای اندک ، منجر به دارایی و سرمایه هنگفتی خواهد شد .

همچنین قبل از شروع سرمایه گذاری ، مبلغی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت بلند مدت از عهده پرداخت حق بیمه در تاریخ های مقرر برآئید .

۶_ نام های دیگر ( نام های تجاری ) بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را بشناسید .

بیمه های عمر و سرمایه گذاری به نام های متنوعی در شرکت های بیمه در کشور ارائه میشوند اما تمامی این بیمه نامه ها ماهیت و کارکرد یکسانی دارند و جزء بیمه های اشخاص میباشند . مانند :

بیمه عمر و پس انداز( و یا بیمه جامع عمر و پس انداز )

بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه بازنشستگی (و یا بیمه تامین مستمری بازنشستگی )
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه تامین آتیه فرزندان ( و یا بیمه نامه عمر و پس انداز آتیه فرزندان )
بیمه اندوخته ساز
بیمه عمر و تشکیل سرمایه
بیمه تامین هزینه جهیزیه
بیمه تامین هزینه تحصیلات
بیمه جامع زندگی
بیمه زنان خانه دار ( و یا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار )

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، این اسامی در حقیقت نام های تجاری برای بیمه عمر و پس انداز هستند و عملکرد همگی تقریبا برابر میباشد . چراکه بیمه عمر و سرمایه گذاری از بدو تولد قابل ارائه میباشد و شما با هر هدف مشخصی میتوانید هم از امکان سرمایه گذاری و هم استفاده از پوشش های بیمه ایی بهره مند شوید . (چه برای خود تان ، فرزندان و یا همسرتان ) .

۷_ همین امروز اقدام کنید .

یک سفر هزار فرسنگی با همان گام اول شروع میشود . ( کنفسیوس)

اقدام ، مهمترین گام در جهت موفقیت در همه زمینه هاست . مهمترین قسمت مقاله همین شماره است . اگر پدر شما در بدو تولدتان یک بیمه عمر و سرمایه گذاری برایتان تهیه و با پرداخت حق بیمه های اندک برای شما ، در بیست و پنج سالگی یک اندوخته سرمایه گذاری به شما هدیه می کرد ( برای خرید مسکن ، تحصیلات و … ) ، آیا احساس بهتری نداشتید ؟ همیشه برای ۱۰ سال بعد باید همین امروز برنامه ریزی کرد ! چرا ؟

به این دلیل که عمر به هر صورت میگذرد . در صورتی که اقدامی نکنید ۱۰ – ۱۵ – ۲۰ سال هم میگذرد و تحول خاصی روی نمیدهد . و فقط ۱۰ – ۱۵ – ۲۰ سال بیشتر از عمر ما گذشته است .

بدون شک انتخاب بیمه عمر و پس انداز در امروز موجب شادی و احساس غرور و رضایت در ۱۰ سال آینده است

با بیمه عمر و پس انداز، همواره در قید حیات باشید…

اگر شما یک چاه نفت داشتید و یا فقط ۱۰۰۰ بشکه‌ی نفت، ابتدا کدام‌یک را بیمه می‌کردید؟ از آنجا که بشکه‌های نفت، محصول آن چاه هستند، قطعاً اولویت با “چاه نفت” است.

شما هرساله بشکه‌های نفتی زندگی‌تان مثل اتومبیل، خانه و… را بیمه می‌کنید؛ اما خودتان را که چاه نفت این زندگی محسوب می‌شوید، بیمه نکرده‌اید!

هر اتفاقی که برای بشکه‌های نفتی (دارایی‌های شما) بیفتد، چاه نفت (یعنی خود شما) قادر به جبران آن است. ولی اگر چاه نفت از بین برود، برای جبران مشکلات مالی ناشی از آن که مستقیماً بردوش خانواده شما خواهد بود، چه تدبیری اندیشیده‌اید؟

همه‌ی ما، نگرانی‌های زیادی درباره‌ی آینده‌ی مالی خود و خانواده‌مان داریم:

– نگرانی از تشکیل پشتوانه‌ای مالی برای آینده‌ی کودکی که تازه متولد شده

– نگرانی از زمان پیری و بازنشستگی و داشتن سرمایه‌ای برای لذت‌بردن از آن دوران

– نگرانی از مرگ ناگهانی و بی‌سرپرست ماندن خانواده و تأمین‌نبودن آینده مالی آنها

– نگرانی از بروز بیماری‌های صعب‌العلاج مانند سکته‌ها، سرطان‌ها، پیوند اعضاء و…

– نگرانی از تأمین هزینه‌های خرید جهیزیه، مخارج ازدواج، هزینه‌های تحصیلی فرزندان، تهیه مسکن و…

در این ادامه به شما نشان خواهیم داد که طرح بیمه عمر و پس اندازبیمه آسیا، چگونه می‌تواند راهی مطمئن برای خلاصی شما از این نگرانی‌ها باشد.

چرا “بیمه‌عمر” بهترین و منطقی‌ترین انتخاب، برای رفع نگرانی‌های فوق است؟

همه ما می‌خواهیم زندگی خود را بر روی سطحی پایدار و متعادل بنا کنیم. اما هر سطحی باید حداقل ۳ عدد پایه داشته باشد تا بتوان گفت که دارای تعادلی پایدار است. این ۳ عدد پایه در زندگی هر یک از ما عبارتند از:

۱٫ جان انسان

۲٫ شغل انسان

۳٫ دارایی‌های مادی انسان

از دست‌دادن هر یک از این سه‌مورد، تعادل پایدار زندگی ما را به‌هم زده و آرامش خانواده‌مان را از بین می‌برد.

هر یک از پایه‌های زندگی را می‌توان با سازوکاری به‌نام بیمه استحکام بخشید؛ به‌طوریکه می‌توان شغل را با بیمه کار و تأمین‌اجتماعی، اموال را با بیمه‌های اتومبیل و آتش‌سوزی و درنهایت، جان را با بیمه‌عمر، پوشش داد. در این‌صورت بیمه از به‌هم‌خوردن تعادل اقتصادی وپیشرفت زندگی تان تا حد زیادی خواهد کاست.

ما به شما کمک می‌کنیم تا با مطالعه دقیق اطلاعات این بخش، تصمیم خود را برای استحکام مهمترین پایه‌ی زندگی خود بگیرید. هیچ‌کس از آینده خبردار نیست!

بیمه ثالث مجانی!:

«من سال‌هاست که بیمه ثالث تهیه می‌کنم و هیچ استفاده‌ای از آن نبرده‌ام؛ اگر اجباری نبود هرگز آن را تهیه نمی‌کردم!» این صحبت خیلی از مشتری‌هایی است که ما به‌طور روزانه به آنها ملاقات می‌کنیم.

حال اگر ما به شما راهی را نشان دهیم که حق‌بیمه‌های پرداختی شما در بیمه ثالث، مثلاً پس از ۵ سال (چه از آن استفاده کرده باشید و چه نکرده باشید) به شما برگشت داده شود آیا مایلید درباره‌ی آن بشنوید؟ البته که اگر حتی نصف این مبلغ هم به شما برگردانده شود باز هم عالیست!

حال تصور کنید که قراردادی میان ما و شما بسته شود، به‌طوریکه شما تا ۵ سال ماشین خود را نزد ما بیمه ثالث نمایید، و در طول این مدت هر سال ۲۰۰ هزارتومان حق‌بیمه بپردازید. ما نیز متعهد شویم که در پایان ۵ سال، کل مبلغ پرداختی شما را که برابر با یک‌میلیون‌تومان شده است (چه اتفاقی برای ماشین بیفتد و چه نیفتد) را به شما برگردانیم. حتماً شما قبول می‌کردید؟ درست است؟!

خب البته ما و شما می‌دانیم که چنین چیزی درمورد بیمه ثالث وجود ندارد؛ اما در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دقیقاً همین حالت برقرار است. حتی وضعیت از این هم بهتر است؛ به‌طورمثال در مقابل ۲۸ میلیون‌تومان حق‌بیمه پرداختی از طرف شما طی ۲۰ سال، مبلغ ۱۶۰میلیون‌تومان تضمین شده و۲۳۰میلیون تومان پیش بینی شده از بیمه آسیادریافت خواهید نمود! هرگزیادتان نرودشما این پول را کم کم پرداخت می کنید واگربیمه نکنید هرگز این پول را نخواهید داشت

معرفی بیمه عمر و پس اندازبیمه آسیا:

آیا به‌نظر شما یک سرمایه‌گذاری با سود ۵۰۰ درصدی، اشکالی دارد؟!

اگر پس از ۲۰ سال، شما در قید حیات باشید، مبلغ ۱۶۸ میلیون‌تومان به شما پرداخت خواهد شد. این درحالیست که شما درطول این ۲۰ سال، فقط مبلغ تقریبی ۲۸میلیون‌تومان پرداخت کرده‌اید! یعنی به‌ازای هر ۱٫۴۰۰ هزارتومانی که در هر سال پرداخته‌اید، ۷٫۹۸۰تومان به‌صورت تضمین‌شده دریافت کرده‌اید! این یک سرمایه‌گذاری با رُشد ۵۷۰ درصدی است! (این محاسبات، با احتساب ۱۰درصد تعدیل و ۲۰ درصد سود سالانه سرمایه‌گذاری، انجام گرفته است)

شاید برای شما این سؤال شکل بگیرد که چطور ممکن است شرکت بیمه، ۲۸ میلیون‌تومان دریافت می‌کند ولی در پایان، ۱۶۰میلیون‌تومان می‌پردازد؛ درواقع شرکت بیمه چه سودی از این طرح خواهد بُرد؟ پاسخ این است که نه‌تنها شما، بلکه صدها هزار و بلکه میلیون‌ها نفر در طول هر سال مبالغ حق‌بیمه‌های خود را به‌حساب شرکت بیمه آسیا واریز می‌کنند که این یعنی، سالانه میلیاردها تومان پول خود را نزد بیمه‌آسیا سرمایه‌گذاری می‌کنند. بیمه‌آسیا این سرمایه عظیم را در بازارهای سهام و بورس و… سرمایه‌گذاری می‌نماید. نکته جالب اینجاست که هرسال (تا پایان ۲۰ سال) نیز سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها نیز به سرمایه موجود نزد بیمه‌آسیا اضافه شده و سرمایه کلی را به‌شدت افزایش می‌دهد. درحقیقت، مبلغ ۱۶۰ میلیون‌تومان در مثال ما، تنها بخش کوچکی از سودهای حاصل از اینگونه سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های بیمه است)


آیا می‌دانید چرا چیپس سیب‌زمینی به‌شکل سکه‌های طلاست؟!!

آیا می‌دانستید برای خرید یک بیمه‌عمر با حق‌بیمه ۳۰۰هزارتومان در سال و دریافت ۸۶میلیون‌تومان در پایان ۲۰ سال، روزانه پس‌انداز ۸۰۰ تومان (برابر با قیمت یک چیپس سیب‌زمینی که شاید هر روز برای فرزندتان می‌خرید!) کفایت می‌کند؟ آیا تضمین آینده خود یا فرزندتان به‌اندازه پس‌انداز بهای یک چیپس سیب‌زمینی در روز، برای‌تان ارزش دارد؟!

اخیراً در امریکا کتابی نوشته شده است که جزو پُرفروش‌ترین کتاب‌های کسب‌وکار شناخته شده است. در این کتاب داستان زوجی نقل می‌شود که کارمندان معمولی با درآمدی معمولی بودند، ولی پس از بازنشستگی، آشنایان و فامیل خود را متحیر کردند! آنها به‌محض بازنشستگی، یک ویلای ییلاقی و یک قایق تفریحی می‌خرند!! درواقع آنها از ۳۰ سال قبل، تصمیم گرفتند روزانه پول یک فنجان قهوه را پس‌انداز کنند… پس همانطور که می‌بینید راز ثروتمندشدن در صرفه‌جویی نیست بلکه در پس‌انداز حتی مبالغ جزئی و ناچیز است. شما نیز می‌توانید با پس‌انداز ۱۰۰۰ تومان در روز، پس از ۲۰ سال حداقل یکصد میلیون‌تومان پول نقد داشته باشید!

صندوق رایگان امراض خاص:

اگر شما درطول این ۲۰ سال مدت قرارداد بیمه‌نامه خود، به یکی از عوارض و بیماری های زیر مبتلا گردید، بیمه آسیا حداکثر تا سقف ۲۰ میلیون‌تومان، هزینه‌های درمانی شما را خواهد پرداخت. (این پوشش به افراد ۲۰ الی ۶۰ ساله تعلق می‌گیرد):

عوارض و بیماری های تحت پوشش امراض خاص:

۱٫ سکته قلبی

۲٫ سکته مغزی

۳٫ پیوند اعضای اصلی شامل پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، پیوند ریه و پیوند کبد.

۴٫ جراحی قلب باز

۵٫ جراحی عروق قلب (کرونر)

۶٫ انواع سرطان که شامل بیش از ۴۰ نوع سرطان رایج می باشد (که البته شامل سرطان پوست و ملانوم بدخیم نمی شود)

به طور مثال، اگر یک فرد ۳۰ ساله که سرمایه سال اول خود را مبلغ ۵۰۰هزارتومان با تعدیل سالانه ۱۰% انتخاب نموده، مثلاً در سال چهاردهم بیمه نامه خود، دچار عارضه سکته قلبی شود، باتوجه به محاسبات، مبلغی برابر با ۱۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان به وی پرداخت خواهد شد. جالب است بدانید که بیمه آسیاکاری به میزان هزینه‌ای که شما برای درمان بیماری خود نموده‌اید، ندارد. ممکن است شما با استفاده از پوشش بیمه‌تکمیلی یا تأمین اجتماعی خود، حتی یک‌ریال هم بابت هزینه‌های درمانی خود نپرداخته باشید، ولی کل سرمایه امراض خود را از بیمه آسیادریافت خواهید نمود. درمثال فوق، کافی است این شخص، تنها یک نامه از پزشک معالج خود مبنی بر اینکه دچار سکته قلبی شده است را به بیمه آسیا ارائه نماید، تا بلافاصله ۱۲,۹۵۰,۰۰۰ خود را دریافت کند. این درحالیست که ممکن است این شخص مبلغی برابر ۲ میلیون‌تومان بابت درمان خود، هزینه کرده باشد و بنابراین ۱۰,۹۵۰,۰۰۰ بیش از مبلغی که صرف درمان خود نموده دریافت خواهد کرد!

حقایقی ناخوشایند از آمار عوارض تحت‌پوشش بیمه‌عمر در ایران:

عواقب تعلل کردن:

یکی از بیمه‌گذاران ما به‌نام آقای احمدی ، یک عادت بد داشت. او وقتی تصمیمی می‌گرفت کاری را انجام دهدانجام آن را به‌مدتی بعد موکول می‌کرد. مثلاً در خرید یک آپارتمان آنقدر تعلل کرد تا با افزایش ناگهانی قیمت‌ها، مجبور شد بیش از ۲۰ میلیون‌تومان پول اضافی بپردازد. هنگامی که او را برای اولین‌بار متقاعد به خرید بیمه‌عمر نمودیم، به‌خاطر همان عادت بد همیشگی، فرم پیشنهاد را بیش از ۳ ماه نزد خود نگاه داشت.

در همین زمان بود که ایشان در سن۴۱ سالگی، دچار سکته قلبی  شد! اما خوشبختانه از این مهلکه جان سالم به‌در بُرد و تازه احساس خطر واقعی نمود و با ما تماس گرفت. او افسوس می‌خورد که اگر بیمه‌نامه عمر را همان‌روزهای اول تهیه کرده بود می‌توانست از سرمایه امراض خاص آن برای تأمین هزینه‌های درمانی خود استفاده نماید. ولی متأسفانه دیگر خیلی دیر شده بود؛ وضعیت سلامتی وی تغییر کرده بود و‌تنها توانستیم بصورت پس اندازی وباسرمایه فوت بسیارکم ایشان رابیمه کنیم چون ریسک بیمه‌نمودن ایشان بسیار بالابود.

معافیت از پرداخت حق بیمه:

اگر شما درطول مدت قرارداد بیمه‌نامه، براثر یک حادثه، دچار ازکارافتادگی دائمی گردید، از آن به‌بعد، قطعاً قادر به ادامه شغل خود نخواهید بود و بنابراین درآمدهای ماهیانه شما قطع خواهند شد. در این حالت بدیهی است که شما دیگر نخواهید توانست که حق‌بیمه‌های سالانه خود را به شرکت بیمه بپردازید؛ آیا فکر می‌کنید در این حالت، بیمه‌ آسیا تصمیم به فسخ قرارداد بیمه‌نامه شما می‌گیرد؟

البته که نه! ما نه‌تنها قرارداد بیمه‌نامه‌ی عمر شما را فسخ نخواهیم کرد بلکه شما را از آن‌زمان به‌بعد از پرداخت حق‌بیمه سالانه، معاف خواهیم نمود و بیمه آسیا پرداخت حق‌بیمه‌های شما را تا زمان به‌پایان رسیدن مدت ‌قرارداد بیمه‌نامه برعهده خواهد گرفت!

(این پوشش به افراد ۱۸ الی ۶۰ ساله‌ای “که شاغل باشند” تعلق می‌گیرد)

سرمایه فوت به بازماندگان بیمه شده:

این پوشش در بیمه های عمر و سرمایه گذاری درواقع دو نوع فوت را شامل می شوند:

اول؛ فوت به هر علت (که شامل فوت طبیعی, فوت بر اثر بیماری و نیز فوت بر اثر حادثه می شود).

دوم؛ فوت بر اثر حادثه.

۱٫ فوت بیمه‌شده به هر علّت:

با داشتن بیمه‌عمر، فرد بیمه شده هر زمان و به‌هر علّتی که فوت کند، می‌تواند مطمئن باشد که در نبود او، مبلغ قابل توجهی از طرف بیمه‌آسیا به خانواده و بازماندگان وی پرداخت خواهد شد. بنابراین شما با داشتن بیمه‌عمر و پس اندازبیمه آسیا، همواره از نظر مالی در قید حیات هستید! و قادر به تأمین هزینه‌های مالی خانواده خود می‌باشید.

حال فرض کنید شخصی ۳۰ ساله که هرسال مبلغ ۵۰۰ هزارتومان با تعدیل سالانه ۱۰ درصد می پرداخته، پس از گذشت ۱۴ سال و در سن ۴۴ سالگی، به‌هرعلتی فوت نماید، مبلغی برابر با ۹۱ میلیون‌تومان به بازماندگان وی پرداخت می‌گردد. این درحالیست که این فرد تا آن‌موقع، فقط ۱۵ میلیون‌تومان حق‌بیمه پرداخت نموده‌! است!

۲٫ درصورت فوت بیمه‌شده براثر حادثه:

اگر علت فوت در مثال بالا، براثر حادثه باشد (و نه فوت طبیعی)، پس از گذشت همان ۱۴ سال، مبلغی برابر با ۲۰۰ میلیون‌تومان به بازماندگان بیمه‌شده پرداخت خواهد شد. (این پوشش به افراد ۱۵ الی ۷۰ ساله تعلق می‌گیرد و سقف آن حداکثر تا مبلغ ۲۰۰ میلیون‌تومان می‌باشد)

دو پوشش بالا، درواقع یعنی، بیمه‌کردن چاه نفت زندگی شما! و مزیت آن برای خانواده شما این خواهد بود که حتی درصورت نبود شما نیز هیچگونه نگرانی مالی نسبت به تأمین هزینه‌های مختلف زندگی و آینده فرزندان نخواهند داشت!

دریافت حقوق بازنشستگی:

با داشتن بیمه‌عمر، بازنشستگی، برای شما در حکم شروع یک تعطیلات مفرح خواهد بود! زیرا این امکان وجود دارد که پس از پایان ۲۰ سال، به‌جای دریافت یک‌جای سرمایه خود (به‌عنوان مثال، همان مبلغ ۱۴۲ میلیون‌تومان)، آن را به‌صورت مادام‌العمر، به‌صورت حقوق ماهیانه دریافت نمایید.

“بازنشستگی می‌تواند بسیار پُربارتر و پُرشورتر از جوانی باشد؛ اگر از امروز به فکرش باشیم.”

امکان دریافت وام و یا برداشت نقدی:

درست هم زمان با پرداخت دومین قسط سالانه بیمه نامه (یعنی ماه سیزدهم)، می‌توانید تا سقف ۹۰ درصد ارزش بازخرید بیمه نامه خود را به‌صورت وام دریافت نمایید. دریافت این وام نیازمند هیچگونه سند ملکی یا ضامن قانونی معتبر نخواهد بود و چک بانکی آن تقریباً به‌صورت فوری به شما تقدیم خواهد شد!

در مثال ما، فرض کنید آن شخص، در سال پانزدهم بیمه‌نامه خود، تصمیم به دریافت وام از بیمه‌ عمر خود می‌گیرد. طبق محاسبات، او تا آن سال، مبلغ ۶۰میلیون تومان به بیمه‌ آسیا پرداخت نموده است که ارزش بازخرید آن، برابر با ۶۰میلیون تومان می باشد. بنابراین می‌تواند ۹۰% این مبلغ یعنی برابر با ۵۴میلیون تومان وام فوری بدون نیاز به ضامن و سند وثیقه و… دریافت نماید!

همواره زمان‌هایی هست که شما به‌صورت فوری نیازمند پول نقد می‌شوید؛ آنجاست که این امکان، کمک بزرگی برای شما خواهد بود. مواردی نظیر تأمین هزینه‌های ازدواج فرزندان، خرید جهیزیه، هزینه‌های تحصیلی، خرید مسکن، تأمین مالی زمان بازنشستگی، ایجاد اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی فرزندان و…

همچنین این امکان نیز وجود دارد که شما به‌جای اخذ وام، اقدام به برداشت نقدی از محل حق‌بیمه‌های خود نمایید. این یعنی اینکه بیمه‌عمر شما دقیقاً شبیه یک حساب بانکی است و شما اختیار کامل پول‌های خود را خواهید داشت و هر زمان که اراده نمایید می‌توانید از آن برداشت نمایید. ولی تفاوت عمده‌ی بیمه‌عمر با حساب‌های بانکی در این است که شما علاوه‌بر امکان برداشت نقدی، از بسیاری مزایا و پوشش‌های دیگر نیز بهره‌مند می‌شوید که در این گزارش با تمامی این مزایا و فواید آشنا خواهید شد.

در کنار هر دوی این مزایا، شما همچنین می‌توانید درقبال پول‌هایی که نزد بیمه‌ آسیاپس اندازنموده‌اید، یک ضمانتنامه نامه معتبر درقبال بیمه‌عمر خود دریافت نموده و از این ضمانتنامه در راستای اخذ انواع وام‌های بانکی استفاده نمایید!

امکان مقابله با تورم:

درصورت تمایل، شما می‌توانید سالانه از ۰ تا ۲۰ درصد، جهت مقابله با تورم، به میزان حق‌بیمه‌های پرداختی خود در هر سال، اضافه نمایید. بدین‌ترتیب، بیمه آسیا نیز در پایان، با توجه به نرخ و ارزش روز، سرمایه را به شما یا بازماندگان شما پرداخت خواهد نمود.

به طور مثال اگر شخصی بخواهد در سال اول، مبلغ ۵۰۰ هزارتومان بپردازد، و سپس، حق‌بیمه‌های پرداختی خود را به‌میزان ۱۰% در سال تعدیل نماید، بدین‌معنی خواهد بود که سال اول ۵۰۰ هزارتومان می‌پردازد، سال دوم ۵۵۰ هزارتومان (۱۰% بیشتر از سال اول)؛ سال سوم ۶۰۵ هزارتومان (۱۰% بیشتر از سال دوم) و الی آخر که در پایان ۲۰ سال با تعدیل ۱۰%، جمعاً مبلغ ۲۸ میلیون‌تومان پرداخته است و بنابراین درصورتی که پس از ۲۰ سال، در قید حیات باشد، مبلغ ۱۴۴ میلیون‌تومان دریافت خواهد نمود. جالب است بدانید همین فرد اگر به‌جای تعدیل ۱۰% در سال، تعدیل ۲۰% در سال را انتخاب می‌نمود، به‌جای ۱۴۴ میلیو‌ن تومان، مبلغ ۳۳۰ میلیون‌تومان دریافت می‌نمود!

مقایسه سرمایه‌گذاری در بانک نسبت به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر:

در جدول زیر به طور واضح، مزایای سرمایه گذاری در بیمه عمر نسبت به سرمایه گذاری در بانکها مقایسه شده است:

سرمایه‌گذاری در بانک

سرمایه‌گذاری در بیمه‌عمر

حساب بانکی به‌محض فوت صاحب حساب مسدود خواهد شد

پرداخت سریع و به‌موقع سرمایه بیمه‌نامه به بازماندگان بیمه‌شده درصورت فوت وی

حساب بانکی درصورت فوت صاحب حساب، نیازمند انحصار وراثت خواهد بود

پس از فوت بیمه‌شده، سرمایه بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه بدون نیاز به انحصار وراثت و ظرف ده روز پرداخت می‌گردد

موجودی حساب بانکی پس از کسر ۳۰ درصد مالیات، به وراث پرداخت خواهد شد

کل سرمایه بیمه‌عمر مطابق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم، معاف از مالیات می‌باشد

نرخ سود بانکی هرساله براساس بخشنامه بانک مرکزی کاهش می‌یابد

نرخ سود سالانه سرمایه‌گذاری تا مدت ده‌سال و حداقل ۱۸ درصد، تضمین‌شده و کاهش نمی‌یابد

دشواری‌های خاص دریافت وام نظیر ارائه سند ملکی و ضامن قانونی معتبر و…

جهت دریافت وام تا سقف ۹۰ درصد اندوخته، نیازی به هیچگونه سند ملکی یا ضامنی نمی‌باشد

عدم توجه بانک به ازکارافتادگی وام‌گیرنده و اخذ جریمه‌های دیرکرد یا به‌اجرا گذاشتن وثیقه‌های وام

درصورت ازکارافتادگی دائم بیمه‌شده، بیمه آسیا نسبت به پرداخت حق‌بیمه اقدام خواهد نمود

عدم تعهد بانک به پرداخت هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج به صاحب حساب

درصورت بروز بیماری‌های صعب‌العلاج، بیمه آسیا تا سقف ۲۰ میلیون‌تومان نسبت به جبران هزینه‌های درمانی اقدام خواهد نمود

عدم تعهد بانک به فوت براثر حادثه و…

درصورت فوت بیمه‌شده براثر حادثه، بیمه آسیا تا سقف ۴ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان فرد پرداخت خواهد نمود

مطابق جدول فوق، اگر مطمئن باشیم که عمری جاودانه در انتظار ماست قطعاً نیازی به بیمه‌عمر نخواهیم داشت و فقط یک حساب بانکی خوب، کافی است. ولی اگر یک‌درصد احتمال وجود ریسک (فوت، حادثه، ازکارافتادگی و…) را احساس می‌کنید، حتماً درکنار یک حساب بانکی خوب، یک بیمه‌نامه خوب عمر و سرمایه‌گذاری نیز داشته باشید.

سایر مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری نسبت به بانکها:

– در بیمه عمر با پس انداز مبالغ بسیار جزیی (روزانه ۸۰۰ تومان!) و تعدیل مناسب آن در مدت زمان ۲۰ تا ۳۰ سال، می توانید انتظار سود بسیار مناسبی را داشته باشید. به طور مثال برای یک شخص ۲۰ ساله، می توان بیمه عمر را طوری طراحی نمود که وی با پس انداز روزانه ۸۰۰ تومان در سال اول و سپس تعدیل مناسب آن در سالهای بعدی (جهت مقابله با تورم)، پس از گذشت ۳۰ سال مبلغی برابر با ۳۰۷میلیون تومان دریافت نماید!

حال سؤال اینجاست که با شروع پس انداز روزانه ۸۰۰ تومان در بانکها، پس از ۳۰ سال، آیا چنین سرمایه قابل ملاحظه ای به شما پرداخت می شود؟ البته که خیر! بلکه سرمایه گذاری در بانکها تنها زمانی توجیه اقتصادی دارد که مبلغ هنگفتی را به طور یکجا و به مدت طولانی (بدون حق برداشت) در حساب خود نگاه دارید.

قضاوت با خود شماست…

قانون تأسیس بیمه و بیمه‌گری:

در ادامه، تعدادی از مهم‌ترین قوانین مصوب ۲۹/۰۳/۱۳۵۰ مجلس شورای ملی مشتمل بر ۷۷ ماده و ۱۰ تبصره، آورده شده که مطالعه آنها، پاسخگوی بسیاری از سؤالات و ابهامات ذهنی شما در زمینه ضمانتهای اجرای تعهدات شرکت بیمه آسیا در قبال شماست:

ماده ۳۷٫ ثبت هر مؤسسه بیمه در کشور ایران موکول به ارائه پروانه تأسیس که از طرف بیمه مرکزى ج.ا.ا صادر مى‏شود خواهد بود همچنین ثبت هر گونه تغییرات بعدى در اساسنامه و میزان سرمایه و سهام مؤسسات بیمه‏اى که به ثبت رسیده باشند موکول به ارائه موافقت بیمه مرکزى ج.ا.ا مى‏باشد.

ماده ۴۴٫ در صورتى که پروانه مؤسسه بیمه‏اى براى یک یا چند رشته به‏طور دایم لغو شود بیمه مرکزى ج.ا.ا با تصویب شوراى عالى بیمه کلیه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات (پرتفوى Portefeuille) مؤسسه مزبور را به شرکت بیمه ای دیگر انتقال خواهد داد و یا ترتیب خاص دیگرى را که متضمن منافع بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنها باشد خواهد داد.

ماده ۵۱٫ درصورتى که ورشکستگى یک مؤسسه بیمه اعلام بشود دادگاه مکلف است قبل از اتخاذ هر گونه تصمیم نظر بیمه مرکزى ج.ا.ا را جلب نماید . بیمه مرکزى ج.ا.ا از تاریخ وصول استعلام دادگاه باید ظرف ۱۵ روز نظریه خود را کتباً به دادگاه اعلام دارد. دادگاه با توجه به نظریه بیمه مرکزى ج.ا.ا تصمیم مقتضى اتخاذ خواهد کرد.

ماده ۵۲٫ ابطال پروانه یک مؤسسه بیمه براى کلیه عملیات بیمه‏اى از موارد انحلال مؤسسه است و در این صورت مفاد ماده ۴۴ این قانون اجرا خواهد شد.

ماده ۵۳٫ تصفیه مؤسسه بیمه ورشکسته طبق قانون تجارت به‏عمل مى‏آید. در نقاطى که اداره تصفیه امور ورشکستگى وجود ندارد دادگاه، بیمه مرکزى ج.ا.ا را به‏عنوان قائم مقام اداره تصفیه تعیین مى‏نماید و در حوزه دادگاه‏هاى شهرستانى که اداره تصفیه در آن‏جا تأسیس گردیده‏است اداره تصفیه با معاونت بیمه مرکزى ج.ا.ا امر تصفیه را انجام خواهد داد.

ماده ۵۸٫ یک یا چند مؤسسه بیمه مى‏توانند با رعایت مواد ۵۶-۵۵ و ۵۷ با موافقت بیمه مرکزى ج.ا.ا و تصویب شوراى عالى بیمه در یک مؤسسه بیمه دیگر ادغام شوند.

(ماده ۵۵٫ تقاضاى انتقال پرتفوى (Portefeuille) یک مؤسسه بیمه به مؤسسات دیگر بیمه دوبار به فاصله ده روز در روزنامه رسمى کشور و در یکى از روزنامه‏هاى کثیرالانتشار تهران و عنداللزوم در یکى از روزنامه‏هاى محلى به هزینه متقاضى و از طرف بیمه مرکزى ج.ا.ا آگهى خواهد شد. ماده ۵۶٫ پس از انقضاى سه ماه از تاریخ آخرین آگهى بیمه مرکزى ج.ا.ا در صورت حصول اطمینان از این‏که در این انتقال هیچ‏یک از حقوق بیمه‏شدگان و بیمه‏گذاران و صاحبان حقوق آنها تضییع نخواهد شد موافقت خود را با انتقال پرتفوى کتباً به مؤسسه بیمه متقاضى اعلام خواهد داشت. ماده ۵۷٫ در صورت موافقت بیمه مرکزى ج.ا.ا با انتقال پرتفوى این انتقال براى کلیه بیمه‏شدگان و بیمه‏گذاران و صاحبان حقوق آنها از تاریخ انتقال معتبر خواهد بود.)

ماده ۵۹٫ بیمه مرکزى ج.ا.ا به منظور حفظ حقوق بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنها یا به ملاحظات اقتصادى و حمایت امر بیمه مى‏تواند با تأیید شوراى عالى بیمه و تصویب مجمع عمومى بیمه مرکزى ج.ا.ا مؤسسات بیمه‏اى را که وضع مالى یا ادارى آنها رضایت‏بخش نیست مکلف نماید که در یکى از مؤسسات بیمه دیگرى که موافق باشند ادغام شوند و در صورتى که ادغام صورت نگیرد پروانه مؤسسه‏اى که وضع مالى یا ادارى آن رضایت‏بخش نیست طبق مقررات این قانون لغو خواهد شد. تصمیم بیمه مرکزى ج.ا.ا علاوه بر ابلاغ کتبى به مؤسسات موردنظر در روزنامه رسمى کشور و در یکى از روزنامه‏هاى کثیرالانتشار تهران و عنداللزوم در یکى از روزنامه‏هاى محلى به اطلاع عموم خواهد رسید.

ماده ۶۰٫ اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد ۳۶ و ۴۶ تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏گذاران، بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى مؤسسه بیمه، بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران، حق تقدم دارند. در میان رشته‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.

مؤسسات بیمه نمى‏توانند بدون موافقت قبلى بیمه مرکزى ج.ا.ا اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار کنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند.

ماده ۶۲٫ کلیه‏مؤسسات‏بیمه‏موظفند ترازنامه‏ و حساب‏هاى سود و زیان خود را طبق نمونه‏اى که از طرف بیمه مرکزى ج.ا.ا تهیه و به تصویب شوراى عالى بیمه مى‏رسد تنظیم نمایند و پس از تصویب، نسخه‏اى از آن را براى بیمه مرکزى ج.ا.ا ارسال دارند.

ماده ۶۳٫ مؤسسات بیمه موظفند ترازنامه خود را در روزنامه رسمى کشور و یکى از روزنامه‏هاى کثیرالانتشار تهران درج نمایند. (ترازنامه ۱۳۸۹ بیمه‌ آسیا به ضمیمه این گزارش ارائه شده است)

ماده ۷۱٫ کلیه مؤسسات بیمه که در ایران فعالیت مى‏نمایند باید ۵۰ درصد در رشته بیمه‏هاى زندگى (شامل بیمه عمر و سرمایه‌گذاری) و ۲۵ درصد در سایر رشته‏ها از معاملات بیمه‏اى مستقیم خود را نزد بیمه مرکزى ج.ا.ا بیمه اتکایى نمایند (یعنی ۵۰% از حق‌بیمه‌هایی که شرکت بیمه آسیا از بیمه‌گذاران خود دریافت می‌کنند، به حساب بیمه مرکزی ج.ا.ا واریز می‌شود). بیمه مرکزى ج.ا.ا مکلف است باتوجه‏به ظرفیت قبولى هر یک از مؤسسات بیمه‏اى که در ایران کار مى‏کنند تمام یا قسمتى از بیمه اتکایى مجدد سهمیه اتکایى اجبارى دریافتى را درصورت تساوى شرایط به آنها واگذار نماید.

ماده ۷۳٫ مؤسسات بیمه که در ایران فعالیت مى‏کنند موظف خواهند بود معادل ۳۰ درصد از مازاد سهمیه بیمه اتکایى اجبارى از معاملات مستقیم خود را با همان شرایطى که در خارج، بیمه اتکایى مى‏نمایند به بیمه مرکزى ج.ا.ا واگذار کنند. درصورتى که بیمه مرکزى ج.ا.ا به هر علت از قبول آن استنکاف بنماید مؤسسات مزبور مجاز خواهند بود در خارج از ایران بیمه اتکایى نمایند. انتقال ارز بابت این ۳۰ درصد موکول به ارائه اجازه بیمه مرکزى ج.ا.ا خواهد بود. (به‌عبارت ساده‌تر، شرکت بیمه آسیا علاوه‌بر داشتن پشتوانه مالی بیمه مرکزی ج.ا.ا دارای پشتوانه مالی مؤسسات بیمه اتکایی بین‌المللی در دنیا نیز می‌باشند)

ماده ۷۵٫ مؤسسات بیمه که در ایران کار مى‏کنند عضو سندیکاى بیمه‏گران ایران شناخته مى‏شوند. اساسنامه این سندیکا به‏وسیله بیمه مرکزى ج.ا.ا با جلب نظر اعضاى سندیکا تدوین مى‏شود و حداکثر ظرف شش ماه پس از تشکیل بیمه مرکزى ج.ا.ا به تصویب شوراى عالى بیمه خواهد رسید.

برای مطالعه متن کامل مواد قانونی فوق به آدرس http://www.centinsur.ir (وبسایت بیمه مرکزی ج.ا.ا) مراجعه نمایید.

فواید بیمه عمر برای زنان خانه دار:

همانطور که در توضیحات قسمت “دریافت حقوق بازنشستگی” گفتیم، این امکان وجود دارد که ارزش بازخرید بیمه عمر خود را در پایان مدت بیمه نامه به صورت حقوق بازنشستگی مادام العمر دریافت کنید. این امکان را به‌ویژه به زنان خانه‌داری توصیه می‌کنیم که سال‌های سال به انجام کارهای بسیار سخت منزل می‌پردازند و سرانجام، هیچگونه حق‌وحقوقی در زمان پیری دریافت نخواهند کرد. درواقع طرح بیمه‌عمر، طرحی است که هر کسی و به‌ویژه زنان خانه‌دار می‌توانند پس از گذشت ۱۰ تا ۲۰ سال، به‌همراه دریافت حقوق مادام‌العمر، بازنشسته شوند! این کمترین حق و پاداش یک زن خانه‌دار در زمان پیری است.

من از زمان نوجوانی‌ام، همواره زنی را به‌یاد می‌آورم که در همسایگی ما زندگی می‌کرد و همواره سه دستبند پارچه‌ای در سه رنگ مختلف به‌دست خود می‌بست! این زینت متفاوت باعث می‌شد که سایر زنان همسایه، از وی درخصوص آن سؤال نمایند. او هم توضیح می‌داد که: “این دستبندها هر یک موضوعی را به من یادآوری می‌کند؛

دستبند قرمز یعنی همسرم هنوز مهریه من را نداده و باید فکری کنم!

دستبند زرد یعنی یک‌روزی دختر ۵ساله‌ام باید ازدواج کند و من باید به‌فکر تأمین هزینه‌های جهیزیه او باشم؛

دستبند سفید یعنی اینکه اگر خدایی‌ناکرده اتفاقی برای همسرم بیفتد نمی‌توانم تأمین مالی برای خودم و دخترم داشته باشم.

واقعاً نمی‌دانم وضعیت این زن و دخترش بعد از گذشت ۱۵ سال از آن روزها، چگونه است و آیا اکنون بیمه‌عمری برای خود و دخترش تهیه کرده یا نه! قطعاً کسی که از آن زمان نگران اینگونه مسائل بوده و چنین بینشی داشته، اکنون به‌طور حتم تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است.

طرح حامی چیست؟

زمانیکه پدری برای فرزند یا همسر خانه دار خود بیمه نامه ای خریداری میکند موضوع بیمه فرزند یا

همسر خانه دار (بعنوان بیمه شده ) میباشد آه در صورت فوت یا حیات بیمه شده تعهدات شرآت بیمه

تعریف میگردد.

در مواردیکه پدر فوت یا ازکارافتاده میشد شرکت بیمه هیچ نوع تعهدی در این بیمه نامه نداشت و

بخاطر اینکه بیمه شده فاقد استقلال مالی بود تداوم بیمه نامه برای وی ممکن نمیشد یا حتی در

مواقعی آه قیم تعیین میشد ادامه بیمه نامه برای بیمه گذار جدید اولویت نداشت پس ( تداوم

پرداخت حق بیمه ) برای فرزند صغیر ، همسر خانه دار ، دانشجو ، سرباز به عنوان یک خدم ت

جدید بیمه ای نیاز به تضمین یا گارانتی داشت لذا این نیاز ما را بر آن داشت آه همزمان با پوشش

های بیمه شده در بیمه نامه های صادره برای این اقشار آسیب پذیر و یا سایر افراد متقاضی به بیمه

گذار هم دو مورد پوشش ارائه گردد :

پوشش فوت ناشی ازحادثه بیمه گذار (پدر / سرپرست خانواده ) :

درصورت فوت بیمه گذار (پدر / سرپرست خانواده ) ناشی از حادثه ، بیمه نامه فرزند ازپرداخت حق

بیمه سنوات آتی حداآثر تا دو میلیارد ریال (فعلا) معاف خواهد بود.

پوشش ازکارافتادگی کامل ودائم بیمه گذار (پدر / سرپرستخانواده ):

در صورت ناتوانی کامل بیمه گذار (پدر / سرپرست خانواده ) در اثر حادثه ، مشروط بر اینکه از

کارافتادگی آنی بوده و بلا انقطاع ادامه یابد و مراتب از طرف پزشک یا پزشکان معتمد بیمه گر تأیید

شود بیمه نامه فرزند از پرداخت حق بیمه سنوات آتی معاف خواهد شد .

توضیح اینکه :

١ – پوشش فوت به هر علت و نیز پوشش ازکارافتادگی ناشی از بیماری به محض پیش بینی فرم

پیشنهاد مجزا برای بیمه گذار با اخذ حق بیمه های مربوطه ارائه خواهدشد.

٢ – دو پوشش یاد شده را طی دوفقره سند الحاقیه مجزا به همراه بیمه نامه اصلی دریافت فرمایئد.

« طرح حامی »خدمات متمایزونوین بیمه نامه جامع عمروپس ا ندازبیمه آسیا

گروه بنگاه ها- فرزندان، زنان خانه دار، دانشجویان و سربازان و سایر اقشار آسیب پذیر در بیمه جامع عمر و پس انداز بیمه آسیا آه به عنوان بیمه شده قلمداد می شوند در صورت فوت یااز کارافتادگی بیمه گذار (سرپرست خانواده )، از پرداخت حق بیمه سنوات آتی معاف خواهند شد.

تمایز جدی بیمه آسیا درارائه خدمات بیمه ای

بیمه آسیا در چند سال اخیر برای توسعه و فروش بیمه های زندگی از طریق استراتژی توسعه خدمات جدید ونیز با تعریف رعایت حقوق بیمه گذاران در این رشته بیمه ای در سطح جامعه اهتمام ورزیده است.

در بیمه های بلندمدت، نقش خدمات رسانی و رعایت حقوق مشتری بسیار

اهمیت دارد، یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیمه آسیا توسعه بیمه های زندگی به خصوص بیمه عمر و پس انداز پس از انقلاب اسلامی بوده است که امروز این روند رو به رشد با ارائه طرح حامی بیش از پیش در مسیر تعالی خود حرکت می کند.

خلأ موجود در خدمات این رشته بیمه ای درکشورشرکت بیمه آسیارا برآن داشت تااین پوشش جدیدرا  ارائه نماید بیمه نامه هایی که سرپرستان خانواده برای فرزندان یا همسران خانه دار خود تهیه می کنند، در صورت فوت یا ازکارافتادگی سرپرست خانواده، بیمه نامه این افراد  از منبع درآمد مستقلی بهره مند نیستند، تداوم پیدا نمی کند و نهایتا خدمات رسانی این بیمه نامه متوقف می شو د . ولی با ابتیاع این دو پوشش جدید در طرح حامی شرکت بیمه آسیا، در صورت فوت یا از کارافتادگی بیمه گذار، بیمه نامه صادره برای فرزندان، زنان خانه دار، دانشجویان، سربازان و سایر اقشار آسیب پذیر جامعه از پرداخت حق بیمه سنوات آتی معاف خواهند شد و قرارداد با همان کیفیت توافق شده ادامه خواهد یافت.

مدیر بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا با تاکید بر اینکه صیانت واقعی از حقوق بیمه گذاران بیمه های زندگی با استقرارسیستم هوشمند ممکن خواهد شد، گفت : خوشبختانه با گسترش خدمات وب در IT زیرساخت هایی نظیر فرآیندهای حسابداری کارا و نظام سال ۹۰ و استقرار سامانه پیام رسان ۳۰۰۰۷۲۴۲ ، می توان از شفافیت و حسابدهی سریع به بیمه گذاران اطمینان حاصل نمود.

 خدمات این سامانه را که برای اولین بار در کشور بیمه جامع عمر و پس انداز بیمه آسیا پیش بینی وراه اندازی نموده اطلاعات زیررا دراختیار  مشتریان قرارمی دهد

۱-اعلام ارزش بازخر ید درهرزمان

۲- اعلام آ خرین تغییرات به صورت آ نی

۳- ا علام جدول پیش بینی تعهدات بیمه گذار و بیمه گر »

۴- اعلام اطلاعات اندوخته بیمه نامه به صورت روز شمار

۵- اعلام میزان وام از محل بیمه نامه جامع عمر و پس انداز و شرایط و مدارک مورد نیاز و محل مراجعه بیمه گذار

۶- اخذ اعلامیه بدهکار از سیستم توسط بیمه گذار بدون مراجعه به دفاتر نمایندگی (e – pay)

۷-اخذ وام

۸- راه اندازی پرداخت اینترنتیی

 این مجموعه خدمات جدید یاد شده، سالم ترین و سریع ترین فرآیند پرداخت حق بیمه است که در بلند مدت حتما ضامن حفظ حقوق بیمه گذاران

و موجب ارتقای کیفیت خدمت رسانی می باشد.

به گفته یکی ازبزرگان بزرگترین لطفی که در زندگی به شما می شود دادن پیشنهادبیمه عمر وپس انداز است  لطفا درنگ نکنید وآینده خود وخانواده تان را به دست حوادث نسپارید

جهت مشاوره تخصصی باشماره های ۰۹۱۶۹۰۷۲۴۰۴و۰۹۱۶۵۲۰۰۱۶۱تماس بگیرید

بیمه عمر و پس انداز
کسانی که قدرت پس انداز کردن ندارند هیچ وقت ثروتمند نخواهند شد! (برایان تریسی)
انواع بیمه باربری

بیمه عمر و پس انداز

انواع بیمه باربری
انواع بیمه باربری

انواع بیمه باربری

انواع بیمه مسئولیت
انواع بیمه مسئولیت

انواع بیمه مسئولیت

بیمه بدنه

123بیمه بدنه